amerikasirketkurma.com

Amerika'da Şirket Kurma Maliyeti

https://www.amerikasirketkurma.com/crop.php?src=https://www.amerikasirketkurma.com/upload/amerika-da-sirket-kurma-maliyeti.jpg&w=850&h=350

Amerika, gezmek, eğlenmek dışında geleceğini kurmak için kendisine çözüm yolları arayan kişiler için bulunmaz fırsatlar sunan bir ülke. Birçok farklı iş olanağı, geniş bir kitleye hitap edebilme, nerdeyse her ülke ile sorunsuz bir şekilde ticaret yapabilmek de Türkiye’de iş yapan girişimcilerin Amerikan pazarına adım atma isteklerini arttırmaktadır.  İlk bakışta sanki vatandaş olmadan açılamıyor gibi görünse de Amerika’da bir şirket kurmak ve işlerinizi bir adım ileriye taşımak için vatandaş olmanıza gerek yok. Hatta kurulacak yeni şirketle ileride size vatandaşlığın yolu bile açılabiliyor.

Burada önemli olan ve akıllarda soru bırakan nokta ise yasal prosedürler ve maliyetler oluyor. Öncelikle böyle önemli bir adım atarken bunu mutlaka bu alanda tecrübeye sahip, Amerikan vergi sistemine ve yasalarına hakim biri ile birlikte yapmak gerekir. Böylece yanlış vergilendirmeye kurban olmadan ileride olabilecek olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz. Özellikle İngilizcenize çok güvenmiyorsanız danışmanlık almak size bu aşamada büyük kolaylık sağlayacaktır.

İkinci merak edilen konu ise Amerika’da şirket kurmanın maliyeti… Şirketinizi kurmaya karar verdiniz ve eyaletiniz de seçtiyseniz ilk karşılaşacağınız ödeme şirket kurulum maliyetidir. Yaklaşık 450-550 dolar bir ödeme yaparak kurulum maliyetini bitirmiş oluyorsunuz. İkinci adımda ise şirketinizin vergi numarası yani EIN numarası almak için yapacağınız ödeme oluyor. Bir de tabi ki şirketiniz için yasal bir adrese ihtiyacınız olacak bunun için de bir posta kutusu olması zorunlu. Bu posta kutuları da yaklaşık olarak yıllık 120 Dolarlık bir ödeme ile sahip olabiliyorsunuz.

Bunların dışında yapılması zorunlu olmayan ama sizin tercih edeceğiniz ekstra işlemler ve bunların ödemeleri de olabilir. Yani yaklaşık olarak 1000 ila 2000 dolarlık bir maliyetle şirketinizi kurup yıllık ödemelerini tamamlamış olabilirsiniz.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım