amerikasirketkurma.com

Amerika'da Hangi Eyalette Şirket Kurmak Daha Avantajlıdır?

https://www.amerikasirketkurma.com/crop.php?src=https://www.amerikasirketkurma.com/upload/amerika-da-hangi-eyalette-sirket-kurmak-daha-avantajlidir.jpg&w=850&h=350

Amerika’da şirket kurma ile ilgili düşünceleriniz var fakat hangi eyalette şirket kuracağınızı tam olarak bilmiyorsunuz. O zaman bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Amerika’da toplam 50 eyalet olduğunu düşünürsek hangi eyalette şirket kurulmasının sizlere fayda sağlayacağını konusunda buyurun beraber incelememizi yapalım.

Amerika’da şirket kurmak isteyen bir kişinin öncelikle dikkat etmesi gereken en önemli unsurlardan birisi şirketin hangi eyalette aktif hale getirilmesidir. Çünkü Amerika’da şirket kurma hayalimizin ilk hedefi tabi ki bizlere gelir sağlamasıdır. Gelir dengesini iyi kurabilmek adına şirketimizin lokasyonu oldukça önem kazanmaktadır. Lokasyonumuz insanların kolay ulaşımına uygun bir yerde ise pazarlama olanağımız çok daha kuvvetli olacaktır.  Çünkü toplu taşıma araçlarına olan uzaklık  ve trafik yoğunluğu şirketimize ulaşım kalitesini etkileyen en önemli faktörlerden birisidir.

Lokasyondan sonraki en önemli hususlardan birisi, diğer yazılarımızda bahsettiğimiz gibi eyaletlere göre vergi oranlarıdır. Bundan yola çıkarak vergisi düşük olan bir eyalette şirket kurmamız tabi ki bizim için fayda sağlayacaktır.

Eğer bir Amerika Birleşik Devlet’i vatandaşı değilseniz, Amerika’da şirket kurmak için E-1, E-2 vizesi gibi yatırımcı veya ticaretçi vizesi almanız gerekmektedir. Çünkü bu vizelere özek haklar tanınmaktadır. Bu konuyla ilgili bizleri telefon ile arayarak ulaşabilirsiniz.

Amerika’da şirket kurmak için 3 eyaletin diğer eyaletlere göre daha fazla girişimcilere destek olmaktadır. Bu nedenle seçim yaparken öncelik olarak 3 bu eyaleti tercih edebilirsiniz. Bu eyaletler şu şekildedir;

  1. Delaware
  2. Wyoming
  3. Nevada

Bu 3 eyaletin en önemli özelliklerinden bir tanesi hiç birinde eyalet gelir vergisi yoktur. Ve sizlerin hisselerinden herhangi bir şekilde vergi alınmamaktadır. Girişimcilerin tek başına şirket kurabilirler.

Daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım