amerikasirketkurma.com

Amazon FBA Nedir? Nasıl Başlanır?

https://www.amerikasirketkurma.com/crop.php?src=https://www.amerikasirketkurma.com/upload/amazon-fba-nedir-nasil-baslanir.jpg&w=850&h=350

Amazon FBA genel adıyla “Fulfilled by Amazon" olarak bilinmektedir. Herkes tarafından bilindiği gibi Amazon Dünyadaki en büyük E-Ticaret sitelerinden birisidir. Kendi üretiminiz olan bir ürünü satmanızı sağlayan bir sistem üzerine kurulmuştur. Bugün bakıldığı zaman E-ticaret devi Amazon'un kullanan kişi sayısının 120 milyonu aştığı görülmektedir. Amazon FBA en çok artı sağlayan özelliğinden bir tanesi sizlerin kendi ürünleriniz depo masrafından kurtarmasıdır.

 

AMAZON FBA AVANTAJLARI NELERDİR?

 

  • Amazon FBA, yukarıda da bahsettiğimi gibi sizleri depo masrafından kurtarmaktadır. Ürünleri kendileri depolamaktadır.
  • Ürünleri müşterilerinize kendileri ulaştırmaktadır.
  • Kargosu yapılan ürünün kullanıcılar tarafından takip edilmesini sağlıyor.
  • En önemli konulardan bir tanesi olan satış sonrası destek kısmında da Amazon bu konu da yardımcı oluyor.

 

AMAZON FBA NASIL BAŞLANIR?

 

Amazon FBA satışa başlamak için öncelikle bir satış hesabınızın olması gerekmektedir. Amazon satış hesabı oluşturulmadan önce sizden bazı belgeler istemektedir. İstemiş olduğu belgeler ile satış hesabı oluşturulan hesap arasında tutarsızlık varsa hesabınız aktifleştirilmeyebilir. Bu tarz durumlarda yardım almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Amazon FBA satış hesabı açarken sizlerin karşısına 2 seçenek çıkacaktır. Bunlardan bir tanesi şahıs hesabıdır. Şahıs hesabı açtığınızda en önemli unsurun sadece 40 adet ürün ekleyebileceğiniz olduğunu unutmayınız. Diğer seçenek ise profesyonel bir hesap açarak sınırlı ürün adeti olmadan ürünlerinizi rahatlıkla satabileceğinizdir. Profesyonel hesap içinde aylık 40 $ ödemeniz olduğunu belirtelim.

Şunu belirtmekte fayda var. Eğer en ufak bir hata yaptığınız zaman hesabınız askıya alınır ve bir daha satış hesabı açmanız zorlanır. Bu yüzden mutlaka Amazon FBA satış hesabı açılmadan önce profesyonel anlamda bu konuda destek alınmalıdır. Daha detaylı bilgilere ulaşmak için bizleri 7/24 arayabilirsiniz.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım